Pisicikler

Pisicikler
Fotoğraf bozcaada kilise karşısı sokağında çekildi. O sokak kedilere aittir. Baksanıza nasılda sarmal dolaş yatıyorlar

20 Ekim 2014 Pazartesi

Bebek arabası deyip geçmeyin!

         Kendime araba alsam bu kadar zorlanmazdım. ( ne istediğim belli çünkü:) Ama bebek arabası tam bir muamma benim için. Hangi marka, nasıl bir model, konfor, kolay kullanış, hafiflik, sağlamlık, uygun fiyat hepsi bir arada oluyormu acaba?

        Hamileliğim esnasında uzun araştırmalarım sonucunda bir çok marka ve farklı model gördüm.  Bugaboo, stokke, orbit, concord  gibi üst sınıf bebek arabaları çok güzel. Orbit'e bayıldım. Tasırımı harika, kendi etrafında 360 derece dönmesi ise başka hiç arabada yok. Yalnız fiyatları biraz uçuk 3000tl civarı. Bu kadar bütçe ayıranlar varsa her yönden harikalar. Bu arabalarda gözüm kalmadı değil ama araştırmalara devam ettim. Üç tekerlekli modelleri kafadan eledim. Denge sorunu yaşanıyormuş. Kaldırımdan iner çıkarken devrilmek istemem (Düşünmesi bile kötü). Travel set almaya karar verdim. Hayalim bebeğim oto koltuğunda uyuya kalırsa onu kaldırmadan pusete koyup götürmekti. Anlıyacağınız fonksiyonel olsun, ikisi bir arada olsun istiyordum. Diğer markalarda quinny zapp tekerlek yapısını , peg perego, wollox kumaşını beğenmedim.

Sonuçta ınglesina zippy free almaya karar vedim. İnternette zippy hakkında bir iki yorum bulabildim sadece. Bu yüzden kullandıktan sonra ayrıntılı bir yazı yazmak istedim.Ben e- toker.com dan almıştım indirimdeydi o zaman:)
 •  İlk önce tek elle açılıp kapanabiliyor. Kapama şekli baston puset gibi, kapalı iken yüksekliği 100,5 cm bizim arabağın bagajına ucu ucuna sığıyor:)
 • Şaşeye oto koltuğu/ana kucağı direk takılabiliyor. Anakucağı ile 13 kg ya kadar  bu şekilde kullanabilirsiniz. Anakucağının ağırlığı 3,66 kg ( kendim tarttım). 
 • Puset her iki yöne de kullanılıyor, takması çıkarması kolay, yanlız iki elinize de ihtiyacınız olcak. Kumaşı dolgun yapılı
 • Pusetin tentesi büyük kullanışlı, tentenin arkasında büyük seffaf penceresi var.
 •  Alışveriş sepeti büyük kullanışlı. 3 kiloya kadar taşıma kapasitesi. Bardaklığı kullanışlı,
 •  Tekerleklerin süspansiyonu iyi. Beklediğimden büyük tekerlekliymiş. Ön tekerlekler 360 derece dönebiliyor. Manevra kabiliyeti güzel. Bozuk kaldırımlarda sorun çıkmıyor tecrübeyle sabittir.
 • Ayak koruma kılıfı dolgun kumaşlı ben beğendim. Yağmurluğunu daha kullanmadım.
 • Pusetin 5 noktalı emliyet kemeri ayarlanabilir.4 kademeli kullanılan sırt desteği var.
 • İtme kolları iki yüksekliği ve pozisyona ayarlanabiliyor.
 • Fren sistemi sağlam (tek ayak hareketi ile)
 • Kötü yanı ise tenteli toplam 11 kg ağırlığına sahip ben tek başıma kullanıyorum ama daha hafif olsa iyi olurdu. Bu önemli bir dezavantaj:(


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder